ďťż

Dzień dobry. Bardzo proszę o informację dot. przekwalifikowania budynku letniskowego na budynek mieszkalny. W chwli obecnej działka nie jest działką rekreacyjną lecz budowlaną. W domu jesteśmy zameldowani i opłacamy podatki według stawki jak dla domów mieszkalnych a pomimo tego w ewidencji budynek figuruje jako letniskowy.

Ostatnia odpowiedĹş z 28-05-2021. Pytanie zadał Barbara w kategorii Pozostały tematy budowlane o godzinie 10:49 dnia 13-05-2021.

OSTATNIA ODPOWIEDĹš

  • Przede wszystkim muszą być warunki zabudowy na zmianę sposobu użytkowania lub wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy który dopuszcza lokalizację budynków mieszkalnych na tym terenie. Jeżeli to jest i dopuszcza taką zmianę należy dokonać zgłoszenia w starostwie, jeżeli nie wystąpią żadne roboty budowlane dołączając inwentaryzację budynku i opis. Jeżeli budynek wymaga przebudowy w związku ze zmianą sposobu użytkowania to trzeba wynająć projektant i on dalej poprowadzi sprawę. Taki budynek musi spełniać wymagania przepisów dla budynków mieszkalnych.

    Odpowiedział KNP o 18:04 dnia 28-05-2021.

Odpowiedz na to pytanie

Odpowiedź:

Prosimy nie podawać danych osobowych!
Nick autora odpowiedzi:


Wynik dodawania : (tak blokujemy roboty internetowe)

.Złóż zapytanie ofertowe o usługi budowlane Olsztyn http://www.oferteo.pl/uslugi-budowlane/olsztyn. Sprawdź teraz - Za darmo!

Serwis NADZORBUDOWLANY24 zaleca zaznajomienie się ze stroną na temat Zlecenia budowlane Zamość http://www.oferteo.pl/zlecenia-budowlane/zamosc oraz Usuwanie Azbestu http://www.oferteo.pl/zlecenia-budowlane/usuwanie-azbestu.

Nadzór Budowlany - Zadaj Własne Pytanie
Wczytuję wyszukiwarkę
KATEGORIE PYTAŃ
NAJNOWSZE PYTANIA