ďťż

Jesteśmy członkami małej wspólnoty mieszkaniowej. Nie mamy statutu, obowiązują nas przepisy kodeksu cywilnego. Nasz sąsiad zamontował w swojej łazience dodatkowy kaloryfer bez naszej zgody. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewn. i Administracji z dnia 16 maja 1999 roku rozdział 12 paragraf 42 mówi Wprowadzanie jakichkolwiek zmian instalacji i urządzeń centralnego ogrzewania w lokalu wymaga wcześniejszego uzyskania zgody właściciela budynku. Czy pisząc skargę do Powiatowego Urzędu Nadzoru Budowlanego możemy powołać się na to rozporządzenie? Drugie pytanie. Wszyscy mamy zamontowane bojlery elektryczne. Ten sam sąsiad ma zamontowany bojler elektr. z wężownicą. Przypuszczamy, że w okresie grzewczym korzysta z ciepłej wody pochodzącej ze wspólnej instalacji centralnego ogrzewania, a za opał płacimy od powierzchni mieszkania. Wiemy, że w sezonie grzewczym płaci małe rachunki za prąd. Jakie działania możemy podjąć w tej sprawie? Z góry dziękuję za odpowiedż.

Pytanie zadał Barbara w kategorii Instalacje o godzinie 13:19 dnia 10-04-2012.

Odpowiedz na to pytanie

Odpowiedź:

Prosimy nie podawać danych osobowych!
Nick autora odpowiedzi:


Wynik dodawania : (tak blokujemy roboty internetowe)

.Otrzymaj dopasowane oferty firm - złóż zapytanie o Firma Budowlana Zielona Góra http://www.oferteo.pl/firma-budowlana/Zielona-Gora/oferty lub Wózki Widłowe www.oferteo.pl/wozki-widlowe. Za darmo i niezobowiązująco!

Portal NADZORBUDOWLANY24 proponuje zaznajomienie się ze stroną na temat Budowa Domu Pod Klucz www.oferteo.pl/zlecenia-budowlane/budowa-domu-pod-klucz, a także poleca Zlecenia budowlane Kraków www.oferteo.pl/zlecenia-budowlane/Krakow/oferty.

Nadzór Budowlany - Zadaj Własne Pytanie
Wczytuję wyszukiwarkę
KATEGORIE PYTAŃ
NAJNOWSZE PYTANIA