ďťż

Wybudowałam dom na działce o pow. ponad 650 arów. moja działka graniczy z drogą gminną i tuż za ta drogą jest działka o pow. 400 arów w kształcie klina.Właściciel tejże działki najpierw utwardził teren tzn.podniósł teren działki/2-3 m/ do poziomu drogi i wybudował dwa budynki gospodarcze. po zasięgnięciu informacji wiem, że nie dokonywał żadnego zgłoszenia budowy, ani też nie zgłaszał utwardzenia terenu działki. Oprócz tego na tej działce parkuje samochody ciężarowe, pługi, koparki, spychacze itp.oraz wykonuje prace typu cięcie odpadków drewna, desek na opał. Ponieważ ta działka jest wąska i zbyt mała tak więc wszystko odbywa się kosztem drogi. Nadmieniam ze droga gminna nie jest wytyczona, gmina położyła tylko asfalt na szer.2.80 m. Zwracałam się do gminy w tej sprawie, ale nie uzyskałam pomocy. Prosiłam tez o wytyczenie drogi, ponieważ z dokumentów wynika że droga ma szerokości 5 m. z liniami ograniczającymi. Wójt gminy odsyła mnie na policję i do nadzoru budowlanego. rozmawiałam tez w właścicielem tej działki prosząc by na przeciwko moich okien przynajmniej nie parkował aut ciężarowych, bo czuję się jakbym w salonie miała ciężarówkę.Prosiłam też żeby postawił ogrodzenie tak bym nie musiała patrzeć na składowisko bud, materiałów brukarskich i koparek itp. Odmówił mi informując, że gdyby zrobił ogrodzenie to nie mógłby wjechać na swoją działkę.Tak więc niestety nie przyniosło to żadnego efekty. Nadmieniam jeszcze, że droga gminna jest droga dojazdową do budynków i jest non stop zanieczyszczana ziemią i błotem nanoszonym przez opony samochodów i ciężki sprzęt. Jest to bardzo uciążliwe gdyż, podczas suszy pył unosi się za samochodami, zaś podczas deszczu robi się błoto. Wójt gminy nie chce mi pomóc w żaden sposób. Proszę o radę jak mam sobie poradzić i czy jest jakaś szansa na pozbycie się uciążliwego sąsiada. wąska i mała tej działce 400 arowej własciciel prowadzi działalność usługową. wybudował dwa budynki gospodarcze i wiatę

Pytanie zadał Bugaj w kategorii Budowa obiektu gospodarczego o godzinie 21:51 dnia 28-12-2011.

Odpowiedz na to pytanie

Odpowiedź:

Prosimy nie podawać danych osobowych!
Nick autora odpowiedzi:


Wynik dodawania : (tak blokujemy roboty internetowe)

.Wejdź na stronę o tematyce usługi budowlane Bielsko-Biała http://www.oferteo.pl/uslugi-budowlane/Bielsko-Biala/oferty. Sprawdź teraz - Za darmo!

Serwis NADZORBUDOWLANY24 zaprasza do wizyty witryny na temat Domy Drewniane Dąbrowa Górnicza www.oferteo.pl/domy-drewniane/Dabrowa-Gornicza/oferty oraz zachęca do odwiedzenia Zlecenia budowlane Tarnów www.oferteo.pl/zlecenia-budowlane/Tarnow/oferty.

Nadzór Budowlany - Zadaj Własne Pytanie
Wczytuję wyszukiwarkę
KATEGORIE PYTAŃ
NAJNOWSZE PYTANIA